1-Marshall-Major-Brown-1024×753

Bir müzik tutkunu Marshall adını duyduğu anda içini bir heyecan kaplar. Çünkü dinlediği çoğu ses, Marshall amfilerden kulaklarına ulaşıyor. Stüdyo kayıtları, canlı performanslar, televizyon programlarındaki sahneler derken müziğin karşınıza çıkabileceği her yerde bir adet Marshall amfi bulunuyor demektir.

Zound Industries bu potansiyelin ilk günden beri farkında olmalı ki, üretim hayatına başladığı anda Marshall’ı da bünyesine kattı ve bu büyük birleşme sonucunda amfilere bir de kulaklıklar dahil olunca, Marshall sadece müzisyenlerin değil dinleyicilerin de kullanabileceği, müzisyen ve dinleyicinin arsındaki bağı kuvvetlendiren bir ürün oldu.

İlk bilmeniz gereken Marshall kulaklıkların altın kaplama jaklarının olduğu. Bunun güzel görüntüden başka ne gibi bir etkisi var diye sorabilirsiniz. Şık bir tasarım olmasının yanında çok daha büyük bir önemi bulunuyor. Altın kaplı jaklar sayesinde iletilen ses, (klişe olacak ama) epic sesi elde etmenizi sağlıyor.

Marshall kulaklıklarının fiyatları diğer kulaklıklara göre oldukça yüksek. Major Brown, Major Black ve Major White başlıkları altında üç modele sahip ve geçtiğimiz günlerde bu üçlünün yanına bir de monitor kulaklığı ekledi. Tasarımı diğerlerinden farklı olan kulaklıklar DJ’ler ve stüdyo çalışanları için üstün ses kalitesi sağlıyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.